آشنایی با چاپ انواع تراکت

8 اسفند 1396

تراکت (فرانسوی: Tract) یا فلایر (انگلیسی: Flyer) نوعی تبلیغات کاغذی است که به‌قصدِ توزیع گسترده چاپ و در فضاهای عمومی بین مردم پخش می‌شود.

تراکت‌ها گاهی روی در و دیوارها چسبانده می‌شوند و گاهی هم مستقیماً به درِ خانه‌های مردم پست می‌شوند.

 

بهترین اندازه کاغذ برای چاپ تراكت چیست؟

این سؤالی رايج است که بسیاری از شرکت‌های کوچک به طور مداوم از خودشان میپرسند. هنگامی‌که تراكت می‌سازید، بايد به‌گونه‌ای باشد كه مشتري بخواهد آنرا بردارد و ببرد.

یکی از بزرگترين مزیت‌های تراکت‌های چاپ‌شده، این است که مشتری می‌تواند آن را نزد خود نگه دارد و بعداً سر فرصت به آن نگاهي بياندازد. در ادامه، نگاهی به‌اندازه‌ و قیمت کاغذهاي تراكت می‌اندازیم.

كاغذ A6

یکی از معمول‌ترین اندازه‌های تراكت، کاغذ A6 است که بسيار شبیه به اندازه‌های كاغذ یک کارت‌پستال 148 میلیمتردر 105 میلیمتر است. بر روی یک تراكت A6 شما فضای بیشتری برای ارائه‌ی پیام خود داريد و این تراکت‌ها به دليل سبك و كوچك بودن، به‌عنوان يك وسیله‌ی ارائه پيام بسيار خوب عمل می‌کنند. همچنین می‌توانید از تراكت A6 برای ارائه یک پیشنهاد ویژه و یا رویداد به یک مشتری که به‌تازگی چیزی را از شما خریداری كرده، استفاده کنید. این یک راه بسیار خوب برای استفاده از تراکت‌ها و فروش بيشتر است

كاغذ A5

كاغذ بعدي A5 است که 210 میلیمتر در 148 میلیمتر، یکی دیگر از اندازه‌های محبوب برای چاپ تراكت، كه فضاي زيادي برای توضیح پیامتان در اختيارتان می‌گذارد. تراكت A5 یک راه مؤثر براي ارائه پيشنهاد خود به مشتریان است، به اين دليل كه می‌توانید از هر دو طرف صفحه برای ترویج یک محصول، خدمات، رویداد و یا پیشنهاد ویژه استفاده کنید. تراکت‌های A5 برای فروش کالا، نمایشگاه‌های تجاری، قرار دادن آگهی درب منازل و کمپین‌های بازاریابی مستقیم، محبوب هستند. اگر در حال برنامه‌ریزی هر یک از این‌ها براي ماه‌های آینده هستيد، كاغذ A5 را فراموش نكنيد

 

شما میتوانید تراکت خود را بر روی کاغذ جنس تحریر و یا گلاسه  چاپ نمایید . 

 

جهت مشاهده قیمت ها به لینک ها زیر مراجعه نمایید .